Energie sahala na ledě lídra po bodech, Dynamo rozhodlo ve třetí části

Pardubičtí hokejisté porazili v dohrávce 24. kola Tipsport extraligy Karlovy Vary 5:2. Dynamo vedlo díky trefám Jana Mandáta a Tomáše Dvořáka po dvaceti minutách 2:0, Energie ovšem ve druhé části dokázala vyrovnat. Ve třetí třetině se Pardubice po gólech Libora Hájka a Roberta Kousala vrátily do dvoubrankového vedení, které navíc pojistil trefou do prázdné branky druhým gólem v zápase Tomáš Dvořák.
Tipsport extraliga, 24. kolo, st 21.2.2024, Pardubice, enteria arena
HC Dynamo Pardubice
5:2
2:0, 0:2, 3:0

Pardubice zvítězily počtvrté v řadě a v tabulce zvýšily náskok na druhou Spartu Praha na sedm bodů. Stále mají o jeden odehraný zápas méně. První gól Dynama v utkání vstřelil Jan Mandát. Jan Mandát bodoval ve třetím z posledních pěti zápasů, za záda Dominika Frodla tečoval střelu Libora Hájka.

Na druhý gól Tomáše Dvořáka přihrával Tomáš Hyka. Libor Hájek si na třetí třetinu přichystal rozhodující gól utkání. V čase 46:45 při signalizovaném trestu na straně Energie vymetl horní roh branky. Už o 49 vteřin později přidal čtvrtý gól Dynama Robert Kousal a poslal svůj tým podruhé v zápase do dvoubrankového vedení. Pojistku do prázdné branky přidal Tomáš Dvořák.

Vít Černohous (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): Souhlasím s tím, že ten výsledek se vůbec nerodil lehce. Měli jsme výborný vstup do utkání, první třetina se blížila tomu, jak se chceme prezentovat. To samé třetí třetina. Druhá třetina byl výpadek, což se nám nesmí stávat. Vyhodnotíme si to, je důležité se z toho poučit, aby se to neopakovalo. Ty dvě třetiny, první a třetí, byly ale pozitivní, navíc jsme dali čtyři stejné góly, což jsou věci, které chceme ve hře mít. Dneska jsme si dokázali, že když ty věci budeme plnit, tak to funguje a musíme se toho držet dál. Výborné a hodně těžké tři body, výborný výkon Willdy, takže celkově spokojenost.

Vojtěch Šik (Karlovy Vary): Ač je výsledek pro nás celkem krutý, tak já budu vesměs pozitivní. Poslední utkání se nám nevydařila, nedodržovali jsme plán. Dnes jsme byli po celé utkání organizovaní, měli jsme elán do hry a plnili jsme to, co jsme si řekli. Od toho se musíme odrazit do dalších zápasů, abychom sezonu zvládli a mohli pokračovat v nadstavbě. Udělali jsme chyby, které nás stály utkání, a ty si budeme muset rozebrat a poučit se z nich.